انحراف مازوخیسم یاشهوت خودآزاری

آیا تا به حال با افرادی روبرو شده ایدکه از اذیت وآزار جنسی در مورد خودشان لذت میبرند؟ ویا اینکه همسری دارید که از شما میخواهد او را شکنجه دهید و از این طریق لذت کسب می کند؟ اگر چنین است خواندن مقاله ی زیر را به شما پیشنهاد می کنیم. 


یکی از انواع انحرافات جنسی، انحراف مازوخیسم یا شهوت خودآزاری است. این انحراف جنسی نقطه ی مقابل انحراف جنسی سادیسم است. یک فرد مبتلا به سادیسم جنسی، از آزار و اذیت کردن دیگران لذت جنسی می برد، اما یک انسان مبتلا به مازوخیسم از عذاب و شکنجه وارد شدن به خودش لذت جنسی کسب می کند. این نابهنجاری جنسی عمل تحقیرشدن، کتک خوردن، به بند کشیده شدن یا رنج بردن به هر شیوه ای ر اشامل می شود. چیزی که این افراد از شریک جنسی خود می خواهند شامل مهارکردن، بستن چشم، لگد مال کردن، سیلی زدن، تازیانه زدن، کتک زدن، دادن شوک الکتریکی، بریدن و تحقیرکردن است. این گونه افراد ممکن است دردوران کودکی تجاربی داشته اندکه آنها را متقاعد کرده است که درد کشیدن پیش شرط لذت جنسی است.

این   افراد به سمت افرادی کشیده می شوند که ترجیحات جنسی مشابه ی دارند و ممکن است به سازمان های بپیوندند که برای ارضا کردن نیازهای آنها تدارک دیده شده اند مثلا انجمن((تیلیولنشپیگل)) درنیویورک سیتی یا انجمن((یانوس)) درسانفرانسیسکو. فعالیت هایی مانند بریدن،سوراخ کردن و شوک دهی می توانند خطرناک باشند و این خطر، احساس برانگیختگی جنسی این افراد را بیشتر می کند. درحالت افراطی تر، فرد ماسکی را به صورت میزند یا کیسه ی پلاستیکی روی سرمی کشد، حلقه ی طنابی را به گردن می اندازد، یاگاز نیترات استنشاق می کندکه موجب خفگی می شود.

بیماری مازوخیسم نوعی بیماری روانی است که در آن فرد علاقه شدیدی به تحقیر شدن توسط جنس مخالف دارد. این بیماری در هر دو جنس وجود دارد اما در مردان به مراتب بیشتر از بانوان یافت می شود. مازوخیسم بیماری ای نیست که با شرایط خاص و یا محیط خاصی به وجود بیاید. این بیماری از بدو تولد بیمار با او همراه بوده و تاکنون نیز درمانی برای آن یافت نشده و فقط گاهی قابل کنترل به وسیله ی دارو است که البته یک مازوخیست حاد هیچگاه علاقه ای به بهبودی خود ندارد و از این بیماری لذت می برد.

این بیمار که از او اصطلاحا با عنوان “slave” و یا “برده” نام برده می شود درمقابل خودmistress” و یا “ارباب” را دارد. در بسیاری کشورهای دنیا ارباب هایی هستند که برده ها را برای مدتی می پذیرند و درآن مدت هر دو نیاز خود را ارضا می نمایند. ارباب یک فرد سالم است و طبیعی است که از اینکه شخصی به پای وی بیفتد وپایش را ببوسد و یا ته مانده غذای او را بخورد و یاحتی به روی اوآب دهان بیندازد لذت میبرد. برده ها طبق توافقنامه ای، به صورت ساعتی و یا برای مدت طولانی تر در اختیار ارباب هستند و در آن توافقنامه ذکر می شود که چه نوع کارهایی با برده صورت گیرد و پس از تمام شد نمدت آن نیز ارباب برده ر انوازش کرده و این رابطه به پایان می رسد. البته در ایران به طور رسمی میسترسی وجود ندارد و آشنایی با قوانین این رابطه نیز نا شناخته است. لازم به ذکر است بیماری مازوخیست تقریبا در ۳۰  تا ۴۰ درصد مردان وجود دارد با درصد حاد بودن متفاوت. در بعضی موارد بسیار خفیف بوده و در موارد حاد آن حتی به خورد ن ادرار ومدفوع میسترس نیزختم میشود.  

ارســال دیــدگــاه