اوتیسم

اوتیسم کودکان چیست؟

اوتیسم در کودکان یک اختلال تکامل عصبی است که کودک مراحل تکاملی را مانند همسالان خود طی نمی کند.درکودکان مبتلا به اوتیسم توانایی های ارتباطی از قبیل سخن گفتن و رابطه با دیگران دچار مشکل میشود.

 

اوتیسم

نشانه های بیماری اوتیسم کودکان چه هستند؟

کودکان مبتلا به اوتیسم یا تکلم ندارند یا دچار تاخیر کلامی اند یا کلام دارند اما معنی دار نیست و کلام دیگران را کپی می کنند.

در این بیماری کودک خود را با نام صدا می زند و از ضمیر من استفاده نمی کند.

ارتباط کودک مبتلا به این بیماری یکطرفه است و فقط به علایق خود توجه دارد.این کودکان به لبخند یا خستگی دیگران توجهی ندارند و نمی توانند

با دیگران ارتباط برقرارکنند.

کودکان معمولاً بعد از چند دقیقه از بازی با یک اسباب بازی به سراغ بازی دیگری می روند ولی کودک مبتلا به این بیماری ساعتها با یک وسیله بازی می کند.

کودکان مبتلا به این بیماری به چرخیدن یا به وسایلی مثل پنکه و لباسشویی که می چرخند علاقمند هستند و ممکن است خود را با تماشای آنها سرگرم کنند.

در اوتیسم کودک ارتباط چشمی با والدین یا دیگران ندارد.

اوتیسم

علت بیماری اوتیسم کودکان چیست؟

اوتیسم بیماری پیچیده ای است و هنوز بطور کامل شناخته نشده است. تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده و علل مختلفی مثل برخی کمبودهای تغذیه ای در دوران بارداری یا سن والدین را در بروز آن دخیل می دانند ولی مهمترین علت شناخته شده نقش ارث و ژنتیک در آن است.

آمار نشان می دهد در مناطق صنعتی میزان شیوع این بیماری بیشتر است.

اقدامات درمانی لازم برای اوتیسم کودکان چیست؟

درصورتیکه کودک شما علایم این بیماری را دارد، حتماً به فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان مراجعه نمایید تا اقدامات تشخیصی از نظر احتمال وجود تشنج انجام شود.برای درمان بیماری از درمان دارویی و نیز کاردرمانی ذهنی استفاده می شود.همواره یادمان باشد که سن طلایی برای درمان این بیماری قبل از پنج سالگی است.

 

اوتیسم

 

آیا لازم است کودک مبتلا به اوتیسم کودکان به مدرسه خاص برود؟

خیر، بسیاری از موارد اوتیسم در کودکان از نوع خفیف است و بهتر است کودک به مدرسه عادی برود. زیرا حضور آنها در کنار کودکان دچار اوتیسم که علائم شدید دارند، می تواند باعث بروز رفتارهای غیرطبیعی در آنها شود.

منبع; وب سایت دکتر بخشنده

ارســال دیــدگــاه