جراحی عیوب انکساری (جراحی لیزیک)

امروزه در دنیا عیب انکساری (ضعیفی چشم ) یکی از شایع ترین بیماریهای چشمی محسوب می شود و افراد بسیار زیادی از آن رنج می برند. این افراد برای اصلاح ضعف بینایی خود از روشهای مختلفی میتوانند استفاده نمایند. از جمله این روش ها میتوان به استفاده از عینک ، استفاده از لنز تماسی نرم یا سخت و یا انجام جراحی های انکساری قرنیه از جمله جراحی لیزیک ، لازک و … اشاره نمود.

استفاده از عینک معمولا اولین و ساده ترین راه برای حل مشکل این افراد می باشد اما گاهی اوقات در شماره های بالای نمره عینک ، وجود تفاوت زیاد بین نمره دو چشم و یا وجود مشکلات استخوانی صورت استفاده از عینک به خاطر سنگینی و یا عدم بالانس آن بر روی صورت کار بسیار سختی می باشد.

راه کار دیگر که استفاده از لنز تماسی می باشد در بین افراد به دلایل ذکر شده در بالاو همینطور به منظور مسایل زیبایی ، امکان تغییر رنگ ظاهری چشم و بیشتر شدن بینایی نسبت به عینک (در بعضی از موارد از جمله قوز قرنیه) بسیار شایع می باشد .
اما گاهی اوقات افراد به دلیل مشکلات ظاهری عینک و مراقبت های خاص استفاده از لنز تماسی تمایلی به استفاده از عینک و لنز ندارند و یا اینکه امکان استفاده از آنها برای آنها وچود ندارد که در این موارد عمل جراحی عیوب انکساری قرنیه (جراحی لیزیک) در صورت مهیا بودن شرایط لازم از سوی بیمار می تواند بهترین و موثرترین گزینه باشد.

ارســال دیــدگــاه