رنگ ها و پیغام هایی که انتقال می دهند

رنگ ها و پیغام هایی که انتقال می دهند

آیا باید در یک جلسه ی کاری که انرژی زیادی هم از شما می گیرد، شرکت کنید؟

لباسی به رنگ آبی انتخاب کنید و بپوشید.

 

رنگ آبی باعث آرامش و تمدد اعصاب می شود. افراد در رنگ آبی احساس راحتی بیشتری می کنند. این احساس آرامش منجر به داشتن روحیه ای خلاق تر می شود. نتایج تحقیقاتی که در دانشگاه بریتیش کلمبیا انجام شده اند نشان دادند از آنجاییکه افراد رنگ آبی را با “باز و پذیرا بودن” و “صلح” تداعی می کنند، زمانیکه اطرافیانشان لباسی به رنگ آبی به تن می کنند، با احساس امنیت بیشتری به ابراز عقاید خود می پردازند.

 

اگر می خواهید حس اعتماد و سلامت عاطفی خوب را به دیگران منتقل کنید، لباسی به رنگ سبز بپوشید.

رنگ سبز ظرافت، طراوت و تازگی را انتقال می دهد و طبیعت را به ذهن می آورد. رنگ سبز همچنین نشانه ی پول و ثروت است. نتایج پژوهشی که اخیرا در “بولتین شخصیت و روانشناسی اجتماعی” به چاپ رسیده است، نشان داده است که رنگ سبز می تواند موجب خلاقیت در افراد شود. زمانی که پژوهشگران شرکت کنندگان را برای زمان کوتاهی قبل از انجام یک تکلیف خلاقانه در معرض رنگ سبز قرار دادند، عملکرد خلاقانه ی آن ها افزایش یافت.

 

لباسی با رنگ مشکی را می توان با همه رنگ لباسی پوشید. رنگ مشکی رنگی شیک و رسمی است که اندام را لاغرتر نشان می دهد.

 

البته رنگ مشکی می تواند معنای منفی هم داشته باشد. پژوهشی در دانشگاه فلوریدا انجام شد و نتایج نشان دادند که آن دسته از بازیکنان هاکی که لباس مشکی به تن داشتند، در مقایسه با بازیکنانی که لباس سفید به تن داشتند، احتمال بیشتری داشت که به دلیل خطاهای تهاجمی جریمه شوند. احتمالا دلیل این مساله این است که رنگ مشکی با خُلق و خوی تهاجمی در ارتباط است.

ارســال دیــدگــاه