رنگ ها و پیغام هایی که انتقال می دهند

 رنگ ها و پیغام هایی که انتقال می دهند

 رنگ ها و پیغام هایی که انتقال می دهند

اگر می خواهید چه برای خانم ها و چه برای آقایان جذاب باشید، لباسی به رنگ قرمز بپوشید.

رنگ قرمز نشان دهنده ی جذابیت جنسی، نشاط و مسئولیت پذیری است. پژوهش های بسیاری بر روی رنگ قرمز انجام شده اند و نشان داده اند که رنگ قرمز تاثیر بسیار برجسته ای بر رفتار دارد. رنگ قرمز می تواند بر سیستم توجه تاثیر بگذارد و موجب شود افراد برای ما جذاب تر جلوه کنند. همچنین نشان داده شده است که حتی ممکن است خانم ها از لباس هایی به رنگ قرمز برای انتقال سیگنال های جنسی استفاده کنند.

رنگ نارنجی صمیمیت بین افراد را افزایش می دهد.

اگر می خواهید به جایی بروید و بیانیه ای داشته باشید، لباسی به رنگ نارنجی بپوشید. رنگ نارنجی صمیمیت، تحرک و پویایی را انتقال می دهد و کسی که لباسی با این رنگ را به تن می کند توجه دیگران را به خود جلب می کند. رنگ نارنجی همچنین توجه و مراقبت و سلامت عاطفی مثبت را انتقال می دهد. البته این نکته را به خاطر داشته
باشید که اگرچه رنگ نارنجی باعث ایجاد پیوندها و روابط مثبت می شود اما رنگ نارنجیِ بسیار تند، افراد را از اطراف شما دور می کند. پژوهش ها نشان می دهند که نارنجی رنگی است که بر خلاف اثرات مثبتش، کمتر به عنوان رنگ مورد علاقه ی افراد، مخصوصا خانم ها، مطرح می شود.

کسانی که ریاست را دوست دارند، لباس هایی به رنگ بنفش بپوشند.

رنگ بنفش ترکیبی از رنگ های قرمز و آبی است، دو رنگی که بسیار قوی هستند. در نتیجه اگر سخنرانی در پیش دارید، لباسی به رنگ بنفش بپوشید. البته این نکته را در نظر بگیرید که اگر به دنبال این هستید که کسی کنار شما احساس راحتی کند، رنگ بنفش نپوشید زیرا این رنگ حس راحت نبودن را انتقال می دهد. پس، هنگامی که مصاحبه ای شغلی و یا قراری مهم دارید، بنفش نپوشید.

 آیا شما زیاد عصبانی می شوید؟ لباسی به رنگ صورتی بپوشید.

زمانی که افراد لباسی به رنگ صورتی می بینند، آن را زیبا می پندارند. رنگ صورتی ظاهری موقر و اثرات قدرتمندی بر حالات خُلقی و سلامت عاطفی دارد. در اواخر دهه ی ۱۹۷۰، روانشناسی به نام الکساندر شاس دریافت که افرادی که در زندان هایی قرار داشتند که سقف و دیوارهای آن به رنگ صورتی بودند، خشونت کمتری را نشان می دادند. بنابراین اگر می خواهید خُلقی آرام تر و زندگی شادتر با خشونت کمتری داشته باشید، لباسی به رنگ صورتی انتخاب کنید. در مقاله ی بعدی به  بررسی رنگ های دیگر و تاثیر آن ها خواهیم پرداخت.

 

ارســال دیــدگــاه