لاغری وافتادگی پوست

 شما وزن کم می کنید که سالم تر بمانید، اما دلیل دیگر کم کردن وزنتان هم این است که زیباتر و بهتر به نظر برسید.اما خیلی ازافراد بعد ازکاهش وزن مجبورهستند پوست شل و آویزان خود را به نحوی بپوشانند.یا وقتی از حمام می آیید به خاطر جلوه بدی که این وضعیت به اندام شما داده از لاغر شدنتان پشیمان شوید.این مسئله بخصوص درصورت متاسفانه آثار نمایانگری دارد.

122

بساری از افراد با رژیم هایی با میزان کربوهیدرات پایین روندکاهش وزن خود را تسریع میکنند ،اما خوردن بعضی از کربوهیدراتها بخاطرجلوگیری ازخشک شدن وکم شدن آب بدن نباید کنارگذاشته شود.پس مهمترین نکته آن است که زیرنظر یک پزشک متخصص تغذیه از رژیم غذایی درست استفاده کنید.

نکته بعدی آن است که وقتی وزن پایین می آید، بسیار مهم است که آب مورد نیاز بدن را تامین کنیم وگرنه پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و شل و آویزان می شود.

اگر جوان باشید کم آبی وآثارمنفی آن روی بدن وصورت دیرترخود را نشان می دهد اما اگر از ۳۰ سال به بالا باشید، طی سه الی چهار هفته استفاده از یک رژیم کم کربوهیدرات، بعد از کم کردن ۴ تا ۶ کیلو از وزنتان، فقط آسیب های جدی به پوستتان وارد خواهد شد.  اگر اضافه وزنتان بیشتر از شش هفت کیلو است خیلی سریع دچارشلی وافتادگی پوست مخصوصا پوست صورت میشوید.

به همین دلیل لازم است علاوه برداشتن رژیم صحیح غذایی بااستفاده ازتکنیک های نوین پوست وزیبایی از افتادگی وشلی پوست صورت جلوگیری کنید.

درخصوص بدن اگر عضله سازی کنید، پوستی سالم، شاداب، دارای قابلیت ارتجاعی و شاداب روی آن را خواهد گرفت که این عضله سازی نیز زیرنظر یک متخصص بدنسازی یا ورزش میتواند  شل شدگی و آویزان شدن پوست راکمی برطرف شود.

آیا این امکان وجود دارد که پوست شل و آویزان شده کمی از قابلیت ارتجاعی خود را به دست آورد؟

بله ممکن است؛ و ارزشش را دارد که قبل از رفتن زیر تیغ جراحی پلاستیک، کمی از روش های طبیعی را امتحان کنید. منظور من از راه های طبیعی، سالم زندگی کردن، اجتناب از سموم مانند سیگار وقلیان، تغذیه سالم، مصرف اسیدهای چرب، آنتی اکسیدان ها و اسیدآمینه های مورد نیاز بدن، استفاده مداوم از کرم های مرطوب کننده و مصرف آب زیاد است.

همچنین درخصوص پوست صورت روشهایی نوین استفاده از تکنیک RF ،مزوتراپی ،میکرونیدلینگ وتکنیک نخ کمک میکند که در حین داشتن رژیمهای لاغری، پوست صورت دچار شلی وافتادگی نشود وقدرت ارتجاعی خود را حفظ کند.

اما اگر بعد از ۸ تا ۱۲ ماه تغییری مشاهده نکردید، می توانید به جراح متخصص پلاستیک جهت انجام جراحی های لیفت مراجعه کنید.

dr-m-talebi-cover

ارســال دیــدگــاه