٣ نوع درد قفسه سینه که شما را نمی کشد!

٣ نوع درد قفسه سینه که شما را نمی کشد!

درد قفسه سینه

درد قفسه سینه همیشه علامت یک بیماری قلبی یا حمله قلبی نیست. گاهی درد قفسه سینه به خاطر آسیب های ریوی یا مشکلات معده یا ناشی از مشکلات دیگر اعضای بدن هستند. اما به طور کلی با احتیاط باشید و به یک پزشک یا اورژانس مراجعه کنید.

در برخی از درد های قفسه سینه فرد باید بلافاصله به اورژانس منتقل شود. اگر حداقل به مدت ۵ دقیقه درد، فشار، یا احساس ناراحتی در مرکز قفسه سینه یا بازوها، کمر، فک، گردن یا معده، همراه با تنگی نفس، عرق سرد، حالت تهوع، خستگی یا سرگیجه داشتید، با اورژانس تماس بگیرید.

این علائم می توانند به حمله قلبی یا انفارکتوس میوکارد منجر شوند. درمان فوری برای نجات و حفظ عضلات قلب ضروری است. اما هنگامی که درد قفسه سینه گذراست، اغلب مسئله ی متفاوتی است.

نشانه هایی که نشان دهنده ی مشکل دیگری هستند.

همانطور که کورتیس ریمرمن، متخصص قلب و عروق کلینیک کلیولند در کتاب خود «راهنمای حمله ی قلبی در کلیولند» می نویسد، نشانه های زیر به بعید است که به حمله ی قلبی اشاره داشته باشند:

درد ناگهانی قفسه سینه

درد ناگهانی قفسه سینه که اغلب مانند یک رعد و برق یا شوک الکتریکی مشخص می شود. ناراحتی قلبی یا درد، معمولاً برای چند دقیقه ناخواسته طول می کشد. اکثراً علت احساس ناراحتی قفسه سینه(درد قفسه سینه) به طور ناگهانی به احتمال زیاد، آسیب یا التهاب اسکلتی عضلانی، یا درد عصبی (به عنوان مثال، دنده ی شکسته، یک عضله کشیده شده در دیواره قفسه سینه یا زونا که قفسه سینه را درگیر کرده) است.

 

درد ناگهانی قفسه سینه

درد قفسه سینه هنگام تنفس

احساس ناراحتی در قفسه سینه که با تغییر در وضعیت تنفس بدتر می شود. درد قلب معمولاً منتشر و یا تشعشعی است. نارسایی مشخصی که با تنفس تغییر می کند به احتمال بیش تر مربوط به مشکلات ریه ها است (مثل پلورزی، التهاب غشاهای ریه، پنومونی یا آسم).

احساس ناراحتی قفسه سینه که با تمرین بهبود می یابد.

احساس ناراحتی قفسه سینه که با تمرین بهبود می یابد. درد های قلبی به طور معمول با ورزش کردن کاهش می یابند. درد شدید قفسه سینه که با انجام حرکات بهبود می یابد به احتمال بیش تر علل دیگری (مانند ریفلاکس اسید) دارند.

علائم حمله قلبی گسترده و متفاوت هستند.

دکتر ریمرمن تأکید می کند که علائم حمله قلبی یا آنژین صدری می توانند از فرد به فرد بسیار متفاوت باشند. برخی از افراد هیچ گونه علائمی ندارند. سایرین درد شدید در قفسه سینه را تجربه می کنند. در حالیکه دیگران ممکن است فقط احساس ناراحتی در بازو داشته باشند کنند.

صرف نظر از ناحیه ی دردناک، افراد معمولاً نمی توانند با هیچ وضعیتی درد خود را تسکین دهند. همچنین از طریق خوردن مایعات، مصرف آنتی اسیدها و یا تنفس های عمیق، این درد از بین نمی رود.

درد حمله قلبی، معمولاً پنج دقیقه یا بیش تر (تا نیم ساعت یا به ندرت، دو ساعت) بدون کاهش ادامه می یابد . در این هنگام باید با اورژانس تماس بگیرید تا درمان اضطراری را دریافت کنید.

چنانچه درد قفسه سینه ناگهانی، اما شدید است، به پزشک مراقبت های اولیه مراجعه نمایید.

اما هنگامی که شک و تردید دارید، دکتر ریمرمرین، توصیه می کند: “با احتیاط باشید و به یک پزشک یا اورژانس مراجعه کنید.

منبع; وب سایت دکتر خسروی

با متخصصین قلب و عروق سایت پزشکان ایران آشنا شوید

ارســال دیــدگــاه