مصرف الکل و مواد مخدر و احتمال ابتلا به سرطان دهان

مصرف الکل و مواد مخدر هرکدام به تنهایی ابتلا به سرطان های سر و گردن و دهان و حلق را سه برابر می کنند که در مجموع تا ۶ برابر نسبت به افرادی که از این مواد استفاده نمی کنند امکان ابتلا وجود دارد.

اینفوگرافی/مراحل ترک سیگار در بدن

اینفوگرافی/مراحل ترک سیگار در بدن ۲۰ دقیقه بعد از ترک سیگار ضربان قلب به سطح اولیه خود برمی گردد. ۲ ساعت بعد از ترک سیگار فشارخون فرد به سطح نرمالی می رسد و وقتی این زمان به ۷۲ ساعت می رسد خطر حمله قلبی در فرد کاهش پیدا می کند.  

روان‌درمانی، درمان اصلی اعتیاد است

شیوه‌های مختلف درمان معتادان همیشه موضوعی بوده است که مسئولان و کارشناسان اختلاف‌نظرهایی در موردش دارند، اما موضوعی که بیشتر کارشناسان در مورد آن اتفاق‌نظر دارند این است که روان‌درمانی و کار روانشناسی برای درمان اعتیاد بهترین راهکار است که به گفته برخی کارشناسان این شیوه در بیشتر کلینیک‌ها و مراکز درمانی کشور ما انجام نمی‌شود.

رفع اعتیاد به برخی خوردنی ها

آیا شما هم جزو کسانی هستید که به مصرف فهوه اعتیاد پیدا کرده اید و نمی توانید روزتان را بدون آن آغاز نکنید وابستگی به مصرف کافئین و برخی خوردنی های اعتیادآور چه تاثیراتی روی زندگی ما میگذارد چگونه می توانیم از این وابستگی ها خلاص شویم

اعتیاد و درمان های پیچیده

عتیاد در گذشته علل تقریبا مشخصی داشت؛ معتادان از قشر فقیر جامعه بودند که از سر نداری و فقر به اعتیاد رو آورده بودند یا اینکه آنقدر جیب هایشان پر پول بود که مخدر را برای لذت جویی بیشتر و سرخوشی می خواستند، امروز اما شرایط تغییر کرده است.