آیا دلیلی برای عرق کردن در خواب وجود دارد؟

از خواب بیدار میشوید و اولین چیزی که به نظرتان میرسد این است که چقدر در خواب عرق کرده اید؟ همه ی ما این تجربه رو داشتیم که گاهی اوقات در خواب به شدت عرق کنیم و این اتفاق شاید سالی یکبار برای ما رخ بدهد.

۸ نکته مهم درباره محصولات ضدتعریق!

دئودورانت‌ها و محصولات ضدتعریق به هر شکلی که هستند، باید روی پوست تمیز بعد از استحمام و قبل از تعریق استفاده شوند. در این حالت هم تاثیر بیشتری دارند، هم احتمال آلوده شدن بقیه محصول به دنبال تماس با میکروب‌های سطح پوست کاهش می‌یابد.

با کف دست های عرق کرده خود خداحافظی کنید!

محققان یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با همکاری محققان دانشگاه صنعتی استکهلم سوئد موفق به طراحی، ساخت و تجاری‌سازی دستگاه پزشکی یونتوفورزیس برای درمان بیماری‌های پرهیدروزیس، تعریق بیش ازحد زیر بغل و کف دست و پا شدند.

۸ راهکار موثر برای پیشگیری از گرمازدگی

در آب و هوای گرم بدن بیشتر از حد عادی عرق می‌ کند و به این ترتیب آب بدن از دست می‌ رود. در یک روز معمول یک فرد ۵۸ کیلوگرمی باید هشت لیوان آب لیوان متوسط بنوشد. به عنوان یک قاعده کلی به ازای هر کیلوگرم وزن بدن هر روز باید ۳۰ میلی‌ لیتر آب نوشید.

چرایی و درمان های بوی بد بدن

بوی بد بدن قطعا خطرناک نیست، اما می توان برای دیگران توهین آمیز باشد. عرق کردن عادت همه نیست. حدود دو درصد از مردم دارای ژنی هستند که عرق زیر بغلشان بوی بدی می دهد. همین تغییر ژن است که باعث ایجاد جرم گوش، پوسته پوسته شدن و خشکی جرم گوش می شود.

راه های درمان عرق کردن کف دست و پا

تعریق زیاد کف دست وپا مشکلی است که ایجاد محدودیت های شغلی واجتماعی بسیاری برای مبتلایان میکند. درمان این مسئله با تجویز داروهای موضعی چون محلول کلراید آلومینیوم یا داروهای خوراکی چون آنتی کولینرژیک ها وبتابلوکرها یا بنزودیازپین ها شروع می شود اما متاسفانه بسیاری از بیماران به داروها پاسخ کافی نداده یا قادربه تحمل عوارض آن ها نیستند.

دیگر مام های ضدعرق به بدنتان نزنید

یکی از ۲۵ مواد شایعی که در سراسر دنیا به عنوان ماده آلرژن شناخته شده، همین مام ها هستند. برخی افراد با استفاده از انواع ضدعرق دچار التهاب، پوسته ریزی و خارش در ناحیه زیر بغل (یا هر قسمت دیگری از بدن که مام را روی آن قسمت می زنند) شوند