علائم ریفلاکس در نوزادان و کودکان

ریفلاکس در نوزادان با چه نشانه هایی پدید می آید ؟چگونه می توانیم این عارضه را برطرف کنیم نوزادان و کودکانی که از ریفلاکس رنج میبرند چگونه اند روش های مختلف برای تشخیص ریفلاکس کدامند؟چه درمان های خانگی به این کودکان کمک خواهد کرد برنامه غذایی ان ها با وجودریفلاکس چه تغییری خواهد کرد ؟

نشانه های مهم عفونت معده کودک

آیا میدانستید درد گوش و سردرد کودکان می تواند خبر از ابتلای آن ها به عفونت معده بدهد و موجب تشدید این عفونت در دستگاه گوارش آن ها شود ویروس ها و انگل های ایجاد کننده اینگونه عفونت ها باعث بروز اسهال شدید و تب در کودکان می شوند و در صورت عدم درمان به موقع باعث بی آبی بدن آن ها می شوند.

از کبدتان بیشتر محافظت کنید

اگر دوستدار کبدتان هستید و می خواهید از بروز مشکلات مختلف در آن پیشگیری کنید بهتر است از برخی از راه حل های مناسب در این زمینه پیروی کنید رژیم غذایی سالم ،سم زدایی بدن و تحرک کافی برای کبد بسیار مناسب خواهد بود.

اطلاعات پزشکی درباره بالن در معده

چاقی در افراد زیادی بروز میدهد و راههای زیادی برای کم کردن اضافه وزن وجود دارد که یکی از این راهها قراردادن بالن در معده است این روش تاثیرات مفیدی در کم کردن اشتهای افراد چاق میگذارد در ادامه با این روش بیشتر آشنا شوید.

حاملگی و دستگاه گوارش

خیلی از مردم تنها مشکل گوارشی در بارداری را تهوع و ویار میدانند اما علامتهای طبیعی و غیرطبیعی زیادی در دستگاه گوارش وجود دارد که در دوره بارداری برخی خانمها را آزار میدهد مثلا خواننده محترمی از همورویید یا بواسیر در اواخر بارداری و راههای پیشگیری از آن پرسیدهاند.

تازه ترین مطالب در مورد هلیکوباکتر پیلوری

هلیکوباکتر پیلوری میکروبی خمیده شکل با مژکهایی که به آن قدرت نفوذ به جدار معده و اتصال به سلولهای پوشش داخلی معده را میدهد تا از شسته شدن و ازبین رفتن آن توسط اسید معده جلوگیری شود. از چه راهی یه انسان سرایت می کند؟

نکاتی درمورد سرطان روده بزرگcolon cancer

سرطان روده بزرگ در کشور ما سومین سرطان از نظر شیوع است و در صورتی که دیر تشخیص داده شود کشنده است. میتوان به کمک روشهایی در مراحل اولیه که هنوز علایمی ندارد آن را شناخت و با درمان مناسب از مرگ بیمار جلوگیری کرد.

ساده ترین و موثر ترین روشهای مقابله با بوی دهان

بوی نامطبوع دهان از عواملی است که موجب رنجش افراد مختلف در سنین مختلف شده و بر روابط اجتماعی افراد اثر میگذارد . بیمارانی را دیده ام که حتی از طلاق بخاطر بوی دهان همسر و حتی از خودکشی بخاطر شرم از حضور در مکانهای عمومی بخاطر بوی دهان صحبت کرده اند ،