اضافه کردن وزن با ۵ روش فوق العاده سالم

در حالی که بیشتر افراد تلاش می کنند تا با چاقی مبارزه نمایند، برخی افراد سعی در اضافه کردن وزن دارند و می خواهند این کار را به شیوه ی سالمی انجام دهند. شاید اضافه کردن وزن برایتان سخت باشد، به ویژه اگر مجبور باشید از رژیم غذایی بسیار محدود مربوط به چندین حساسیت غذایی […]

سوءتغذیه کودکان چه علائمی دارد؟

مهر ماه سال گذشته به استناد آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد ۸۰۰ هزار کودک زیرشش سال در ایران دچار سوءتغذیه‌اند. دبیر ستاد کشوری ترویج مصرف تخم‌مرغ با اعلام این آمار در خلال موضوع سالم‌سازی مواد غذایی عرضه‌شده در بوفه‌های مدارس گفته بود: این آمار حدود یک‌چهارم جمعیت کودکان زیرشش سال در کشورمان را شامل می‌شود.

۸ توصیه برای جلوگیری از تداخل غذا با دارو

گاهی داروهایی که مصرف می کنید، و غذاهایی که می خورید با یکدیگر تداخل دارند به طوری که غذاها می توانند روی داروهای نسخه دار یا بدون نسخه از جمله آنتی اسیدها، ویتامین ها و قرص های آهن اثر منفی بگذارند.

تقویت حافظه با این مواد غذایی

مصرف برخی مواد غذایی می تواند تاثیرات مثبت و بی نظیری روی سلامت مغز ما بگذارد برای تقویت قوای حافظه خود پیشنهاد می کنیم از اینگونه مواد غذایی کمک بگیرید و با آن ها آشنا شوید.
علاوه بر ژنتیک و ورزش که نقش مهمی در سلامتی مغز دارند، تغذیه هم می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

تیغ دو لبه نگهدارنده‌های مواد غذایی

گروهی از کار‌شناسان و پزشکان به طور کلی استفاده از مواد نگهدارنده را رد می‌کنند و مصرف آن را به طور کلی مضر می‌دانند، اما بعضی دیگر معتقدند اگر از این مواد به مقدار مجاز استفاده شود خطری سلامت عمومی جامعه را تهدید نمی‌کند.