درخواست ویرایش و تکمیل اطلاعات
 • صفحه اصلی
 • خدمات
 • پرسش‎و‎پاسخ
 • گالری
 • تماس با ما

فعاليت علمي و پزشكي من

پس از بازگشت به ايران ابتدا گروه بهداشت دانشكده پزشكي را كه امروز دانشكده بهداشت است پايه گذاري نمودم و سپس در گروه كودكان مشغول گرديدم و اكنون مدت 30 سال است كه افتخار معلمي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان را دارم و بهترين دقايق و ساعات دورة‌ زندگي من زماني بوده است كه با دانشجويان رشتة‌ طب بوده ام و آنها را مانند فرزندان خودم دوست مي دارم . از الطاف بيدريغ خداوند سپاسگزارم كه مرا توفيق داد كه به آمال و آرزوي خود برسم و سهمي در آموزش پزشكي و درمان كودكان معصوم اين مرز و بوم داشته باشم. براي بالابردن مقام و الاي حرفه مقدس پزشكي در هنگام تدريس تا آنجايي كه امكان داشته است با دانشجويان از اصول اخلاق پزشكي و رعايت آن صحبت كرده ام و هر كسي از من دعوت مي كرد تا درباره فضيلت علم پزشكي و اصول اخلاق پزشكي صحبتي داشته باشم ،دريغ نكرده ام و مخصوصا معتقدم هر پزشك سوگندي را كه بقراط پدر دانش پزشكي در بيست و پنج قرن پيش توصيه كرده است بايد بخواند و امضاء كند و به آن عمل كند.

ارتقاء‌علمي دانشگاهي

ارتقاء من از استادياري به دانشياري و سپس در سال 1361 به مرتبه استادي با تحقيق در مورد بيماري تب مالت و بيماري سل انجام گرفت و دهها مقاله در مجلات خارجي و داخلي به چاپ رساندم . در مدت 30 سال گذشته با همكاران ديگر در بخش كودكان دانشگاه علوم پزشكي در آموزش رزيدنتهاي رشتة تخصصي كودكان همكاري داشته‌ام و خوشبختانه بعضي از آن رزيدنتها درجات عالي فوق تخصصي را به دست آورده اند كه موفقيت آنها براي من لذت بخش بوده است و آنها را دوست و همكار خود مي دانم.

آثار و تآليفات

از زماني كه در دانشگاه به عنوان معلم رشته بيماريهاي كودكان مشغول شدم،‌ احساس كردم كه مادران كشور ما كه عهده دار پرستاري و تربيت كودكان هستند اطلاعاتي در مورد پرستاري و تربيت كودكان ندارند و از مادربزرگها و پيرزنهاي محله آموزش مي بينند،‌ بنا بر اين به فكر آن بودم كتابهايي براي مادران و پدران به زبان ساده بنويسم.

1- اولين كتاب خود را تحت عنوان «من و كودك من» در سال 1365 تاليف نمودم كه بارها با اضافات تجديد چاپ گرديد. به طوري كه چاپ پانزدهم آن در سال 1380 در 816 صفحه و 5000 نسخه چاپ گرديد. ‌ بسياري از مادران به من گفته‌اند كودكشان را با اين كتاب بزرگ كرده اند.

2- «رفتار من با كودك من» : در اين كتاب در 390 صفحه نوشته شده و چهارمين چاپ آن در سال 1377 منتشر گرديده است.

3- «مغز كودك من»: در اين كتاب در مورد رشد مغز و مشكلات مغزي يعني تشنج،‌ عقب افتادگي مغزي و سندرم داون و پرستاري از كودكان معلول نوشته شده است.

4- «دنياي بهتري براي كودكان بسازيم»

سوال از پزشک

ارسـال پـرسـش

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, zip.
 • با سلام

  فرزندی دارم ۵ ساله که الان ۱۰ روزه در بیمارستان با تشخیص مننژیت باکتریایی بستری شده و طبق نظر پزشک معالج روند درمان خوبه اما الان دو روزه که تب شدید داره .و اعلام نمودند حساسیت داروییه (دارو:ونکو مایسین). چه اقدامی باید انجام دهم؟

  پـاسـخ