• صفحه اصلی
  • مقالات و نوشته‎ها
  • خدمات
  • کادر متخصص
  • تصاویر/بروشور
  • تماس با ما

توضیحاتی در مورد مرکز

آزمایشگاه توسط دکتر عظیم قلی زاده صفّار متخصص علوم آزمایشگاهی بالینی در سال 1373 در شهرستان ورامین تاسیس شد. این آزمایشگاه درفضایی حدود 500 متر مربع خاص آزمایشگاه تشخیص طبی ایجاد شده است.این آزمایشگاه با دو دهه تجربه در سایه هیئت مدیره متخصص ومجرب و با بهره گیری از پرسنل کارا و هـوشمند و نیز تجهیزات بروز آزمــایشگاهی آماده ارائه بهترین ، دقیق ترین و سریع ترین خدمــات آزمایشگاهی در زمینــه پـــــاتولوژی ، بیمـــاریهای خــاص و غربالگری جنین به بیماران می باشد.
آزمایشگاه دارای بخشهای بیولوژی مولکولی، هماتولوژی، سرولوژی، میكروبیولوژی، بیوشیمی، ایمونولوژی، انگل شناسی، آنالیز مایعات، هورمون شناسی و پاتولوژی می باشد. در این بخشها علاوه برارائه خدمات روتین آزمایشگاهی، آزمایشات تخصصی متعددی نیز ارائه میشود. درحال حاضر حدود 15 نفر نیروی دانشگاهی با مدارج تحصیلی مختلف شامل کاردان علوم آزمایشگاهی، کارشناس، کارشناس ارشد، متخصص علوم آزمایشگاهی و پزشک متخصص پاتولوژیست، در این آزمایشگاه مشغول بکار می باشند. این افراد دوره های متعددی درارتباط بارشته های تخصصی خود را گذرانده اند تا در ارائه خدمات بهتر به بیماران گرامی، کارآمد باشند. یکی از بخشهای فعال آزمایشگاه بخش کنترل کیفیت است. کنترل کیفیت به روشهای كشوری، بین آزمایشگاهی و داخل آزمایشگاهی انجام میپذیرد.

آشنایی با دستگاه های مورد استفاده 
بخش هماتولوژی دارای دو دستگاه فول دیف Nihon Kohden و Mindray می باشد که با سنجش دقیق CBCنتایج قابل اعتمادی در این زمینه ارائه می دهد.در بخش بیوشیمی از دستگاه های قدرتمندی همچون HITACHI 917 و Cobas integra 400 plus (تحت لیسانس Roche آلمان) برای انجام تست های بیوشیمی با دقت بسیار بالا و کنترل کیفی روزانه استفاده می شود، تا شاهد نتایج صحیحی در این زمینه باشیم.در این آزمایشگاه الکتروفورز هموگلوبین و پروتئین های خون نیز توسط دستگاه تمام اتوماتیک Sebia با قدرت تفکیک بسیار بالا انجام می شود.از آنجا که بخش هورمون شناسی آزمایشگاه دارای ترافیک بالای نمونه است، مدیریت آزمایشگاه برای بالا بردن دقت در جوابدهی و انجام تست های هورمونی به صورت اورژانس اقدام به تهیه سه دستگاه تمام اتوماتیک Cobas e 411 از شرکت Roche آلمان و Advia Centaur CP و Immulite 2000 از شرکت زیمنس نموده تا در زمینه هورمونی نیز شاهد بالاترین کیفیت خدمات باشیم.همگام با روی کار آمدن تست های مولکولی در کشور جهت افزایش دقت در بررسی های بیماری های عفونی و اتوایمیون و غیره، مدیریت آزمایشگاه بخش بیولوژی مولکولی را راه اندازی نموده است تا در این زمینه نیز آماده خدمت رسانی به بیماران باشیم. در این بخش نیز از بهترین دستگاه موجود در کشور به نامCorbett Real Time PCR تحت لیسانس کیاژن آلمان استفاده می شود، تا با بهره گیری از این تکنولوژی و کیت های با کیفیت اروپایی شاهد نتایجی دقیق در این زمینه باشیم.

سوال از پزشک

ارسـال پـرسـش

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, zip.