پروژه کلینیک مریم

پروژه کلینیک مریم درموقعیت خیابان صانعی . میدان ونک تهران ، در زمینی به مساحت ۴۸۷ مترمربع می باشد، یک مرکز جراحی محدود با کاربری اداری و مسکونی در هشت طبقه طراحی و ساخته شده که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.در این پروژه،جهت طراحی از جدیدترین متدهای مهندسی روز دنیا و با مطلوب ترین مواد و مرغوب ترین مصالح ساختمانی به زیباترین شکل استفاده شده است. درطراحی نمای ساختمان از سنگ، شیشه و چوب بهره گرفته شده است.به گونه ای که سادگی و زیبایی را با مفهوم زندگی ، سلامتی و آرامش بیان نماید.
نورپردازی نواحی عمومی ، نماها ، رمپ ورودی ، راه پله ها و… حالت تزیینی داشته و به منظور دادن وجه ای خاص به بنا به کار گرفته شده است.
پوشش کف مسیرهای تردد و به طور کلی در تمام جای جای بنا چون دیوارها- راه پله ها- انبارها-موتورخانه و … از بهترین سنگ های تزیینی و گرانیتی استخراج شده از بهترین معادن موجود در کشور استفاده شده ، تا وجه، وقارو زیبایی ساختمان به بهترین نحو تامین و حفظ شود.


مشخصات طبقات 


فضای طبقات (۱- و۲-) بیشتر به عملکردهای خدماتی، پارکینگ، تاسیسات موتور خانه با تهویه مناسب اختصاص یافته است.

طبقه ( ۲- ) با عملکردی دوگانه قابلیت تبدیل به سالن اجتماعات را دارد.
این مجموعه دارای لابی بسیار مجلل و زیبایی است که با استفاده از مرغوب ترین سنگ ها طراحی شده و فضای بسیار مطلوبی را برای مراجعین محترم فراهم آورده است.
طبقات( یکم، دوم و سوم ) : هر طبقه شامل دو واحد است، مساحت واحد جنوبی حدود ۱۷۵ متر مربع و مساحت واحد شمالی حدود ۱۱۰ متر مربع که با مشاعات مربوطه حدود ۳۰۰ متر مربع می باشد ، تجهیزات سرمایش و گرمایش آنها مستقل و توسط دستگاه های یونیت پکیج که ساخت کارخانه دایکین می باشد ،تامین می گردد.
طبقه چهارم با ۳۰۰ متر مربع به بخش بستری بیماران اختصاص یافته است با اتاق های شیک و تخت هایی کاملاً مدرن و مجهزو همچنین یک اتاق VIP ،با تمام امکانات مدرن اقامتی و بهداشتی (تلویزیون ، یخچال،اینترنت و …)، ایستگاه پرستاری ، محوطه انتظار همراه بیمار، آبدارخانه ، رختکن زنانه و مردانه با کمدهای اختصاصی ، سرویس های بهداشتی جداگانه اختصاص یافته است.
طبقه پنجم با ۳۰۰ متر مربع به اتاق های عمل، هر کدام با مساحت ۲۵ متر مربع و اتاق های ریکاوری مناسب اختصاص یافته ،در این بخش همچنین اتاق استراحت پزشکان با قابلیت غذاخوری ، اینترنت ،رختکن زنانه و مردانه ، سرویس های بهداشتی زنانه و مردانه ، محل اسکراپ و ….. وجود دارد. این بخش با آخرین و مدرن ترین لوازم جراحی ، تجهیزات اتاق عمل و ماشین آلات اختصاصی آن تجهیز یافته است.
طبقات چهارم و پنجم با دستگاه های هواساز (ساخت کارخانجات Macqauy) ،دارای سیستم فیلتراسیون هپا با تنظیمات کاملاً اتوماتیک ( BMS) نسبت به رطوبت ، دما و ….. می باشد تجهیز یافته است که این دستگاه ها تصفیه هوای طبقه پنجم را صد در صد استریل (مناسب برای اتاق عمل) و طبقه چهارم را با شصت درصد تامین می نمایند.
سیستم گرمایش و سرمایش مرکز جراحی محدود مریم با یک دستگاه چیلر با توان ۱۱۰ تن تبرید که ساخت کارخانجات CLIVET ایتالیا است تامین می گردد. کلیه طبقات مربوط به مرکز جراحی توسط کاست های سقفی دایکین پوشش داده شده است.
کلیه طبقات و مکان ها، زیر پوشش برق اضطراری ( دیزل ژنراتور) ، تجهیزات اطفا حریق مورد تایید سازمان آتش نشانی و سیستم شبکه چون: شبکه اتوماسیون ، کنترل و مانیتورینگ سیستم امنیتی ساختمان توسط دوربین های IP، تلفن منطبق بر سیستم شبکه (VOIP) و سیستم تلفن آنالوگ می باشد. تمامی سیستم شبکه با تجهیزات کمپانی سیسکو ( cisco ) پشتیبانی می شود.
تابلوهای برق کلیه واحدهای طبقات اول، دوم و سوم مجهز به برق ۳ فاز ۳۲ آمپر می باشد.
برای جابجایی مراجعه کنندگان و بیماران از دو دستگاه آسانسورکوهلر (به صورت پکیج کامل) یکی ۸ نفره و دیگری ۱۳ نفره (برانکاردبر) که جزء شیک ترین و مدرن ترین آسانسور های روز دنیا (ساخت کشور آلمان ) است و مجهز به آخرین تکنولوژی با استاندارد اروپا می باشند، تهیه و نصب شده است .


در انتها با تاکید بر لحاظ مواردی چون


  •  رعایت مولفه های محیط درمانی که در بر گیرنده و کاهش آلودگی های اکتسابی بیمارستانی و کلینیکی می باشند
  •  فضاهایی که دارای عایق صدا بوده
  •  استفاده از نورپردازی مصنوعی مناسب و آرام بخش و نور طبیعی روز
  •  لحاظ ضرایب ایمنی بالا با ضوابط و مقررات ساخت ساختمان (ضد زلزله) در طراحی تاسیسات، آب ، برق ، گاز ،تلفن و شبکه
  •  استفاده از شیشه در مکان های مورد نیاز به خصوص در نما طبق بالاترین ضوابط و استاندارد های موجود ودر نهایت، احترام به خلوت و شخصیت بیمار، عمل شده است.


جهت اطلاع از جزئیات بیشتر و هماهنگی با شماره زیر تماس حاصل فرمایید 


۰۲۱-۲۲۰۱۳۱۴۳


قسمت های زیر را تکمیل کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *